10 відгуків
+380 (44) 331-90-89
+380 (67) 301-29-89
ООО "Селсин" / Системы Учета и Телеметрии

Рапределители тепла SONTEX 566 RADIO

Система поквартирного обліку тепла в багатоквартирному будинку на основі розподільників тепла
Більшість будинків житлового фонду, в тому числі, знову ввідних в експлуатацію, мають систему опалення з вертикальною розводкою труб. Стояки опалення проходять через весь будинок від верхнього поверху до нижнього поруч з місцями установки радіаторів. Через одну квартиру може проходити кілька стояків опалення і кожен радіатор може підключатися до свого стояку, розташованому поруч. При всіх перевагах такої системи опалення, вона має досить істотний недолік - в ній неможливо використовувати індивідуальні квартирні теплолічильники. Як вихід з положення давно і успішно застосовується система індивідуального обліку тепла на основі пристроїв для розподілу теплової енергії, або - розподільників тепла.
Принцип побудови системи обліку з використанням розподільників витрат на опалення
Встановлюється загальнобудинковий лічильник тепла (поз. 3) - за його показаннями проводиться розрахунок з постачальником тепла
Кожен радіатор в кожній квартирі обладнується термостатичним вентилем або кульовим краном, за допомогою яких підтримується автоматично або регулюється вручну температура в приміщенні (поз. 2)
На кожен радіатор в квартирі встановлюється розподільник витрат на опалення (поз. 1) - сума показань всіх розподільників характеризує теплоспоживання в квартирі
Важливо! Розрахунок споживання тепла можливий тільки в тому випадку, якщо розподільниками обладнані не менше 51% квартир у будинку.
Принцип роботи системи
Всі надійшло в будинок тепло враховується общедомовым лічильником тепла. Теплолічильник показує споживання тепла в одиницях виміру тепла - як правило, в Гкал.
Після загальнобудинкового лічильника тепла теплоносій по стояках надходить у радіатори, встановлені в помешканнях і в місцях загального користування - сходові майданчики, квартирні холи, службові приміщення і т. п. Радіатори нагріваються і віддають тепло в ті приміщення, в яких вони встановлені. Якщо температура радіатора вище 25 оС і різниця між температурою радіатора і температурою в приміщенні, де він встановлений, більше 2,5 проЗ, то розподільник на радіаторі починає рахунок - його свідчення збільшуються. Швидкість збільшення показань розподільника залежить від різниці температур радіатора і повітря в приміщенні - чим гарячої радіатор, тим вище швидкість збільшення показань розподільника при постійній температурі повітря в приміщенні. Одиниці, що показуються розподільником - це умовні одиниці, які характеризують тепловіддачу радіатора, на якому він встановлений.
Важливо! Оскільки розподільник не має витратоміра, що враховує об'єм (масу), що зробив для нагріву теплоносія в радіатор, а вимірює тільки різниця температур "радіатор - приміщення", то показання розподільника не рекомендується налаштовувати на облік в одиницях тепла. Переклад показань розподільника в одиниці тепла проводиться розрахунковим методом.
Загальний принцип розрахунку індивідуального теплоспоживання:
Сума одиниць, показана усіма розподільниками в квартирі, характеризує віддачу тепла в квартиру. Сума всіх одиниць, яку усіма розподільниками в будинку, характеризує віддачу тепла у всі приміщення будинку.
Знаючи суму всіх одиниць розподільників у всіх приміщеннях будинку і знаючи свідчення загальнобудинкового лічильника тепла в Гкал, можна розрахувати значення однієї одиниці, показываемой розподільником вже в одиницях теплоспоживання - для цього показання загальнобудинкового теплолічильника діляться на всю суму одиниць розподільників.
Знаючи значення однієї одиниці розподільника, можна розрахувати індивідуальне споживання кожної квартири або приміщення в будинку - для цього суму одиниць розподільників в квартирі або в приміщенні потрібно помножити на значення однієї одиниці.
Важливо! Значення однієї одиниці не є постійною величиною. Залежно від показів загальнобудинкового приладу обліку тепла і суми одиниць, наведених розподільниками це значення може змінюватися в різні розрахункові періоди.
Важливо! При розрахунку враховується тип радіатора, потужність радіатора і спосіб монтажу розподільника на радіаторі (ці параметри опалювального приладу враховує радіаторний коефіцієнт), розташування квартири в будинку (перший та останній поверхи) і кутові приміщення.
Особливості роботи системи і розрахунку індивідуального теплоспоживання
Из соображений сохранности приборов учета, распределителями, как правило, не оборудуют помещения общего пользования в доме. Расчет теплопотребления в таких помещениях производится оценочным методом на основе показаний общедомового прибора учета тепла - из показаний ОДПУ на отопление мест общего пользования выделяется фиксированная часть теплопотребления от 10 до 50%. Эта фиксированная часть показаний ОДПУ распределяется между квартирами или другими помещениями в доме пропорционально площади этих помещений.
Для квартир, які не обладнані розподільниками, розрахунок може здійснюватися за нормативами теплоспоживання або іншими методами.
в виде галереив виде списка

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner